Mārtiņdienas vakariņas

10. novembris

Mārtiņdiena ir viduspunkts starp rudens un ziemas saulgriežiem. Laiks, kad beigušies rudens darbi, ražas novākšana un sākusies gatavošanās ziemai.

Atzīmēsim!

Četru kārtu svētku vakariņas – celsim galdā savu versiju par Mārtiņdienas ēdieniem, izmantojot tīrus, mūsu apkārtnes zemnieku produktus un dabā vēl atrodamo, pieglabāto.

Mārtiņdienas vakariņas

Pavāru māja Līgatnē

10.11. otrdiena, 18:00

Ēdienkarte 4 kārtās / 39EUR

Dzērieni par papildus samaksu

Rezervācija www.pavarumaja.lv

!! Sakarā ar COVID-19 ierobežojumiem, lūdzu, ņem vērā, ka pie viena galdiņa drīkst atrast ne vairāk kā 4 personas, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi. Ja esat vairāk kā 4, izbrīvēsim vairākus galdiņus, ko novietosim līdzās, ievērojot distanci. Tāpt arī, lūdzam sekot līdzi savai pašsajūtai !!

Slow food vakariņas / ēdienkartes atklāšana

16. oktobris

Mēs cienām zemnieku, kurš audzē labu, tīru produktu un domā par vides ilgtspējību un ticam, ka bez šiem cilvēkiem galdā celt to pašu labāko no Latvijas garšām mums neizdotos. Tāpēc aicinām uz slow food zemniekiem veltītām vakariņām un jaunas ēdienkartes atklāšanu16.oktobrī Pavāru mājā.

Trīs šefpavāri – Ingmārs Ladigs, Ēriks Dreibants un Juris Dukaļskis - radīs ēdienienkarti, īpaši izceļot kādu no slow food zemnieku šī brīža produktiem. Katru no kārtām pie vakariņu galda šefpavāri servēs kopā ar savu stāstu un aicinās arī zemnieku dalīties sava produkta stāstā.

Tā vakara gaitā iepazīsim un satiksim ne vien šefpavārus un viņu radītās garšas, bet arī pašus zemniekus.

 

Slow food vakariņas / ēdienkartes atklāšana
16.oktobris, 19:00
Pavāru māja Līgatnē
59EUR / 6 kārtu ēdienkarte
Dzērieni par papildus samaksu
Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos

 

Oktobra mēnesis Eiropā ir izsludināts par "Good Food Good Farming" mēnesi, kura laikā vairākās valstīs notiek dažādas aktivitātes ar mērķi pievērst Eiropas Parlamenta uzmanību mazajiem ražotājiem draudzīgu lēmumu pieņemšanai.

Akcijas ietvaros Pavāru mājā sākot ar 16.oktobri nedēļas nogalēs pasniegsim īpašu slow food zemniekiem veltītu ēdienkarti. Iepriekš jāpiesaka rezervācija sadaļā "ēdienkarte&rezervācija".

Ar akciju tuvāk iepazīties un galvenos Latvijas notikumus piedzīvot būs iespējams Straupes Slow food tirdziņā 4. un 18.oktobrī. Vairāk par akciju www.goodfoodgoodfarming.eu

Saimnieks Ēriks aicina dzimšanas dienas vakariņās

2. oktobris

Kur gan lielāks priekš šefpavāram un mājas saimniekam, kā savā dzimšanas dienā uzņemt pie sevis ciemos un cienāt ar šī brīža garšām?

Dosimies kopīgā 6 kārtu vakariņu piedzīvojumā ar Pavāru mājas saimnieku Ēriku Dreibantu, iepazīstot mūsu reģionam raksturīgas rudens garšas, smaržas un stāstus. Uz šķīvja, kā allaž tīri un godīgi audzēti apkārtējo zemnieku produkti un mūsu dabas veltes. 

Dārzā piedzīvosim tādu rudens ainu, ko daba tai dienā dāvās. Un tādai arī ļausimies.

Gaidīsim uz nesteidzīgu rudens svētku vakaru ārpus ierastās pilsētas, gardi ēdīsim, iepazīsim mūsu reģiona rudens garšu un baudīsim dzīvi!

 
Vakariņas / saimnieka Ērika Dreibanta dzimšanas diena
Pavāru māja Līgatnē
2.oktobris, sākums 19:00
59€ / 6 kārtu svētku vakariņas
Dzērieni par atsevišķu samaksu uz vietas

Biļetes ej.uz/erikamdzimsanasdiena
Vietu skaits ierobežots

 

Par alerģijām un citiem ierobežojumiem, ziņo komentārā, iegādājoties biļeti.

MAIZES STĀSTS & VAKARIŅAS

1. augusts

Vai dzirdi, kā kraukšķ siltas un svaigas maizes garoziņa? Mēs nolēmām šai vasarā vienu dienu veltīt maizes izziņai un mītu aprunāšanai. Jo ikdiena bez labas un vērtīgas maizes šķēles taču nav ikdiena.

Satiksimies Vienkoču parkā, kur pie saimnieka Riharda Vidzicka, izcila koku trauku meistara un aizrautīga maizes cepēja, piedzīvosim visu maizes stāstu. No abras tapšanas līdz siltam klaipam. Kopā skatīsim, dzirdēsim un darīsim. Darbnīcā redzēsim abras un trauku gatavošanu, dalīsimies padomos, aprunāsim izejvielas un maizes mītus, veidosim klaipus un cepsim saldskāmaizi pašu kurinātā āra malkas krāsnī.

Pēc tam gardi ēdīsim. Būs maize, būs sezonas veltes un zemnieku labumi. Būs un gatavos Sirmais Mārtiņš, par kuru gan daudz nav jāstāsta.

Vienvārdsakot, laba brīvdiena svaigā gaisā ar ēdienu un labiem cilvēkiem.

 

MAIZES STĀSTS & VAKARIŅAS
1.augusts, sākums 14:00
Vienkoču parkā, Līgatnē
75€ / 35€ bērniem
Cenā iekļauta viesošanās Vienkoču parkā un Kokamatniecības muzejā, maizes stāsta darbnīca, saldskāmaizes cepšana, gardēžu vakariņas
Dzērieni par atsevišķu samaksu

Biļetes ej.uz/maizesstasts
Vietu skaits ļoti ierobežots

 

Par alerģijām un citiem ierobežojumiem, ziņo komentārā, iegādājoties biļeti.

Sezonas ēdienkarte / jūnijs

12. & 14. jūnijs

Pavāru mājas mērķis ir meklēt un atklāt mūsu reģionam unikālas garšas un piedzīvojumus.  Mēs nepārtraukti dodamies izzināt dabu un apkārtējos zemniekus, lai atrastu skaistākās katra mirkļa garšas un idejas. Ēdienkarti katrai nedēļai rakstām citu, tāpēc katra ciemošanās Pavāru mājā būs kā jauns notikums.

 

Katrā nedēļas izskaņā mēs aicinām mest pie malas ikdienas rūpes un skrējienu un nodoties lēnām un gardām brīvdienām Līgatnē, lai piedzīvotu vienkārši labu ēdienu no sezonas produktiem un pabūtu kopā ar savējiem.

VISAS VIETAS REZERVĒTAS

12.jūnijs / piektdiena

19:00 vakariņas

 

13.jūnijs / sestdiena

13:00 & 16:00 pusdienas

19:00 vakariņas

 

14.jūnijs / svētdiena

13:00 & 17:00 pusdienas

Pusdienas / 4 kārtu ēdienkarte / 39€

Vakariņas / 6 kārtu ēdienkarte / 59€

Dzērieni par papildus samaksu

Tikai ar iepriekšēju rezervāciju, rakstot uz info@dabasgarsa.lv 

Mēs ticam tīram un godīgi audzētam produktam, tāpēc maltīti gatavojam no apkārtējo & slow food zemnieku produktiem un savvaļā atrodamām veltēm.

 

Gardēžu vakariņu ēdienkarte 6 kārtās 

/ Ceptu tomātu uzputenis ar zaļajiem sparģeļiem un rudzu maizes zemi

/ Cukurzirņi ar maurloku krēmu un Soiras sieru

/ Mazsālīts zandarts ar svaigu gurķi un plūškoku

/ Baltie sparģeļi ar lauku vistu olu un spinātiem

/ Lēni gatavota jēra kāja ar rabarberiem un kazas sieru

/ Melnais ķiploks ar zemenēm

Veģetāro opciju un alerģijas, lūdzam pieteikt, veicot rezervāciju.

Turpināsim strādāt šādi katru nedēļu, tāpēc, ja vēlies veikt rezervāciju citos datumos tuvākā nākotnē, dod mums ziņu info@dabasgarsa.lv

Pusdienas dārzā & vakariņu piedzīvojums

30. / 31. maijs 

Turpinot gatavot ar tīriem slow food produktiem un dabas veltēm, šajā nogalē gaidīsim ciemos 2 veidolos – uz pusdienām dārzā un nesteidzīgām vakariņām 6 kārtās Pavāru mājā.

 

Dārzā? Mums patīk būt ārā un ticam, ka savējo lokā diena svaigā gaisā garšo vēl gardāk. Tāpēc sestdienai un svētdienai esam sagatavojuši nelielu pusdienu ēdienkarti, ko pasniegsim Pavāru mājas dārzā trīs laikos plkst. 12:00 / 13:30 / 15:00.

 

Pusdienām būsim sagatavojuši:

/ Ramen no vietējiem zemnieku produktiem, vegānais, ar tofu, ar pašu kūpinātu vistu alkšņos 6€
/ Puravmaizes šķēli ar Straupes biezpienu, redīsiem un mazsālītu gurķi 2.5 €
/ Sviestmaizi ar pašu kūpinātu pīli un čiekuru ievārījumu 3.5 €
/ Vietējo savvaļas un dārza lapu salātus ar Rehtšprehera sieru un bērzu sulu vinegretmērci 3.5€

/ Kūpinātu cūkas pavēderi ar grilētiem z/s Lejaslīves sparģeļiem 9€
/ Zemeņu zupu ar pašu gatavotu saldējumu un ceptu balto šokolādi 4€

Iesakām iepriekš veikt rezervāciju, jo uzņemt vienlaikus uz pusdienām varēsim ne vairāk kā 25 viesus. Priekšroka būs rezervācijām, pēc tam – rindas kārtībā.

Bet sestdienas (30.05) vakarā aicināsim iekšā, Pavāru mājā, kur pasniegsim 6 kārtu vakariņas, rādot, kā garšo mūsu pašu kūpinātas pīles un pirmās Latvijas zemenes. Tā nesteidzīgi, lai var atvilkt elpu no ikdienas un nodoties kārtīgam garšu piedzīvojumam mūsu gādībā. Ēdienkarte 6 kārtās 49€/pers, dzērieni par atsevišķu samaksu.

Rezervācijas gaidīsim 27331222 / info@dabasgarsa.lv, norādot laiku, viesu skaitu, tel.nr. un epasta adresi

 

Degam nepacietībā satikties,

Ēriks & Pavāru mājas komanda

1 / 3

Please reload

  • FB-Pavaru-maja
  • INSTA-Pavaru-maja